«Δύο στα δύο» στα #Playoffs

Στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής των πλέι-οφ της Γ’ Εθνικής, η ομάδα μας επικράτησε 2-0 της Ζακύνθου, παραμένοντας στην κορυφή του ομίλου και σε τροχιά SuperLeague2

To πρώτο ημίχρονο ήταν αρκετά ισορροπημένο, με τους φιλοξενούμενους να αμύνονται κατά κύριο λόγο και την Κηφισιά να χάνει κάποιες ευκαιρίες με αποκορύφωμα το δοκάρι του Κρητικού στο 29′.

Το συγκρότημα του Νίκου Κούστα, μπήκε αποφασισμένο να σκοράρει στο δεύτερο ημίχρονο, αυξάνοντας την πίεση στον αντίπαλο.
Ο Τεττέι αστόχησε σε 2 περιπτώσεις, στο ξεκίνημα της επανάληψης. Μετά από σέντρες των Παπαγγελή και Παυλάκη, ο νεαρός επιθετικός δεν βρήκε στόχο.

Στο 59′ ο Κρητικός πάσαρε με την μία στον Τεττέι, και αυτός με εξαιρετική ενέργεια νίκησε τον γκολκίπερ της Ζακύνθου, κάνοντας το 1-0.
Στο 64′ ο Κρητικός κέρδισε φάουλ σε πλεονεκτική θέση και την αποβολή του Κούνια. Ο Ζέλο με αριστοτεχνική εκτέλεση διαμόρφωσε το τελικό 2-0.

YouTube player

ΑΕ ΚΗΦΙΣΙΑ (Νίκος Κούστας): Μιχελής, Γκότοβος (84′ Σπίνος), Έσλερ, Παπαγγελής, Παυλάκης, Ζέλο (75′ Κοντογιάννης), Ποζατζίδης, Παπασάββας (84′ Μεγαρίτης), Τεττέι, Κρητικός (84′ Καλλέργης), Πρίτσας (51′ λ.τρ. Καμινιώτης).

ΖΑΚΥΝΘΟΣ: Πατσογιώργος, Κολευρής, Τζατζανάς, Καλιβοκάς (75′ Τάσσιος), Κούνια, Σούρμπης, Κονδύλης, Κονογκάγια, Κακολύρης (65′ Στίλλα), Κάρδαρης (75′ Παναγιωτόπουλος), Καψάσκης.