Η Κ17 έκανε το 2/2 στη Super League, 2-1 τον Παναιτωλικό

Νικηφόρο σερί δημιούργησε η Κ17 της Κηφισιάς στο Πρωτάθλημα Κ17 της Super League το απόγευμα του Σαββάτου 16 Σεπτεμβρίου αφού επικράτησε εντός έδρας του Παναιτωλικού (2-1), επισφραγίζοντας με αυτόν τον τρόπο την ανωτερότητα που έδειξαν στον αγωνιστικό χώρο.

Ο Τσίκλης ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ με δυνατό διαγώνιο σουτ στο 9ο λεπτό της αναμέτρησης, πριν ο Κλάψας διευρύνει το προβάδισμα της Κηφισιάς με σουτ από το ύψος του πέναλτι στο 50′ του αγώνα. Ο Παναιτωλικός μείωσε στο 65ο λεπτό, σε αυτό που έμελε να είναι το αποτέλεσμα της αναμέτρησης.

ΚΗΦΙΣΙΑ: Τρούμπας, Παρασκευόπουλος (64′ Μανταίος), Γαβριηλίδης, Βαλιούτης (80′ Καμπάς), Ζυγούρας, Αραβοσίτας, Χαραλαμπίδης, Χρυσανθακόπουλος (70′ Βελετάκος), Κλάψας (70′ Καμπούρης), Τσιρδήμος, Τσίκλης (80′ Σάμιος).