Σαρωτική απέναντι στο Μικρασιατικό

Η Κηφισιά ήταν σαρωτική απέναντι στο Μικρασιατικό, καθαρίζοντας τη νίκη από το ημίχρονο (3-0), με το τελικό 5-1 να αντικατροπτίζει την εικόνα του αγώνα.

Παρά την κούραση από το μεσοβδόμαδο αγώνα Κυπέλλου με το Φωστήρα, το συγκρότημα του Ηλία Καλοπήτα κατάφερε να επιβληθεί από την αρχή του παιχνιδιού, απέναντι στο Μικρασιατικό. Η Κηφισιά μπήκε πολύ δυνατά στο παιχνίδι, ανοίγοντας το σκορ στο 10′, μετά από κόρνερ του Γκούμα, κεφαλιά-ασίστ του Έσλερ με τον Τζέλι να σκοράρει με τον ίδιο τρόπο. Τρία λεπτά αργότερα ο Γεωργόπουλος διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας μας, με κοντινή προβολή. Οι φιλξενούμενοι δεν μπορούσαν να σταματήσουν τον καταγαιστικό ρυθμό της ομάδας μα. Κάθε επίθεση φώναζε γκολ! Στο 17′ ο Ρεντζής σκόραρε με σουτ εκτός περιοχής με το 3-0 να είναι και το σκόρ του Α΄Ημιχρόνου, παρά τις εξαιρετικές επιθετικές προσπάθειες της ομάδας μας μέχρι την ολοκλήρωσή του.

Το Β΄Ημίχρονο ήταν σαφώς πιο ανταγωνιστικό με την ομάδα μας να ρίχνει το ρυθμό της και τους φιλοξενούμενους να κερδίζουν κάποια μέτρα στο γήπεδο. Το συγκρότημα της Καισαριανής μείωσε σε 3-1 στο 53’ με ψηλοκρεμαστό μακρινό σουτ. Η απάντηση της ομάδας μας ήταν άμεση, με τον Χρονακόπουλο να σφραγίζει την εξαιρετική του εμφάνιση, σκοράροντας στο 56′. Ο νεοεισελθών Οκσίσογλου διαμόρφωσε το τελικό 5-1 στο 67′.

ΑΕ ΚΗΦΙΣΙΑΣ: Βαμβακάς, Καπλάνης, Έσλερ, Γεωργόπουλος, Μεϊμάρογλου (54’ Παλιαρούτας), Τζέλι, Ρεντζής (61’ Οκσίσογλου), Πρίτσας, Παπαδόπουλος (66’ Δρόσης), Γκούμας (69’ Τεγούσης), Χρονακόπουλος.

ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΙΚΟΣ: Καλαμαράς, Γκουρνέλος, Καραθανάσης (31’ Σπανάκος), Χαζίσας, Φραγκής, Βουτύρας, Καρατζάς, Φινέτης (48’ λ.τ. Ξενάκης), Πετρίτσης (41’ Σμυρνάκης), Λάλλας (72’ Τσιντάνος), Βασιλάκας.