Νίκη στην πρεμιέρα!

Με το δεξί ξεκίνησε η ομάδα μας, τις υποχρεώσεις της στο πρωτάθλημα της Α’ ΕΠΣΑ.

Το συγκρότημα του Ηλία Καλοπήτα υποδέχτηκε τον Απόλλων Χαλανδρίου, στην πρεμιέρα του φετινού πρωταθλήματος. Ο κόουτς παρέταξε την Κηφισιά με τον Βαμβακά κάτω από τα δοκάρια, τους Ίσλι, Έσλερ, Μεϊμάρογλου και Αποστόλου να συνθέτουν την 4αδα της αμυντικής γραμμής. Ο Βουγιουκλίδης, ο Γκούμας και ο Τεγούσης αποτέλεσαν την 3αδα του κέντρου με τους Ρεντζή, Οκσίσογλου στα φτερά της επίθεσης και τον Παπαδόπουλο στην κορυφή.

Η ομάδα μας κυριάρχησε στον αγωνιστικό χώρο από το 1ο λεπτό και ευτύχησε να προηγηθεί με απευθείας φάουλ του Γκούμα στο 25′. Στο αμέσως επόμενο λεπτό ο Ρέντζης διπλασίασε τα τέρματα της Κηφισιάς μετά από ωραία προσπάθεια. Η Κηφισιά συνέχισε το ίδιο εντυπωσιακά και στο 2ο ημίχρονο, με τον Ρέντζη να σκοράρει ξανά στο 49′. Στη συνέχεια ο ρυθμός του αγώνα έπεσε, με την ομάδα μας να σπαταλάει κάποιες ευκαιρίες για περισσότερα τέρματα, καταφέρνοντας ωστόσο να κάνει 4 τα τέρματα της στο 84′.

Τα highlights της αναμέτρησης:

ΚΗΦΙΣΙΑ – ΑΠΟΛΛΩΝ 4-0 (26′ Γκούμας, 29′, 49′ Ρεντζής, 84′ Κουτσογκίλας Ε. αυτ.).
ΚΗΦΙΣΙΑ: Βαμβακάς, Ίσλι (70΄ Μιχαηλίδης), Έσλερ, Μεϊμάρογλου, Αποστόλου, Βουγιουκλίδης (55′ Τζέλη), Γκούμας, Τεγούσης, Ρεντζής, Οκσίσογλου(60′ Χρονακόπουλος), Παπαδόπουλος (75′ Καπλαμής)

ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ: Σύρακας, Κουστουμπάρδης, Αλεξανδράκης, Κουτσογκίλας Ε., Παναγιώτου, Αγκόλι, Σταμάτης (61′ Ψάλλας), Κανδεράκης (87′ Βλογιαννίτης), Οικονομόπουλος, Μήτρου (72′ Κουτσογκίλας Π.), Παπουτσής (61′ Παγώνης).