Ιστορική πρόκριση

Σπουδαία πρόκριση στους 16 του Κυπέλλου ΕΠΣΑ για την ομάδα μας και νίκη με ανατροπή απέναντι στον «ιστορικό» Πανιώνιο . Η Κηφισιά βρέθηκε να χάνει με 2-1 στο ημίχρονο αλλά πραγματοποιώντας μια μεγαλειώδη εμφάνιση έδωσε διαστάσεις θριάμβου στην νίκη επικρατώντας με 4-2.

Οι Νεοσμυρνιώτες αιφνιδιάσαν την ομάδα μας και προηγήθηκαν μόλις στο 1ο λεπτό με γκολ του Δρίτσα ενώ στο 24′ έγινε το 0-2 με τον Ζαμάνη μετά από σέντρα του Κουτσάκη. Το συγκρότημα του Νίκου Κούστα βρήκε τα πατήματα του και αντέδρασε πέντε λεπτά αργότερα (29′) με σουτ του Ζέλο να βρίσκει δίχτυα και να κάνει το 1-2. Η ομάδα συνέχισε να παίρνει μέτρα στον αγωνιστικό χώρο και κυνήγησε την ισοφάριση αλλά το σουτ του Τετέι στο 35′ από δύσκολη θέση πέρασε λίγο άουτ.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Κηφισιά επικράτησε ολοκληρωτικά του Πανιωνίου κάνοντας μια σπουδαία εμφάνιση η οποία μετουσιώθηκε σε γκολ στο 62′ όταν ο Διονέλλης με σουτ-κεραυνό από τα αριστερά έκανε το 2-2. Τρία λεπτά αργότερα (65′) ήρθε και η ολική αντροπή με τον Παυλάκη να σημειώνει με σέντρα σουτ το 3-2. Η ομάδα μας δεν κατέβασε ταχύτητα, συνέχισε την πίεση και στο 70′ διαμορφώθηκε το τελικό 4-2 από τον Ρέντζη με προβολή μετά από σέντρα του Κοντογιάννη.

ΚΗΦΙΣΙΑ (Νίκος Κούστας): Αντωνόπουλος, Σιμάκου, Διονέλλης, Κουτσογκίλας Ερ., Παπαγγελής (25′ Τζέλη), Τόσκα (46 Παυλάκης), Ρέντζης, Γκότοβος (77′ Μαμιδάκης), Τεττέι, Ζέλο (46′ Κοντογιάννης), Θέος (46′ Παπασάββας)

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Δημήτρης Κοροπούλης): Αυγερινός, Τριάντης, Κούτρας (72 Πίσπας) Καραβίδης, Τσαπατσάρης, Κουτσάκης, Ζαμάνης, Παπαδόπουλος (63′ Τσιούρης), Λιούμης (72 Ψυχάς), Νίνο (46 Προι), Δρίτσας (63 Αργυρίου)