Εκεί που ανήκει

Άνοδος και επιστροφή στις εθνικές κατηγορίες για την ομάδα μας μετά τον βαθμό απέναντι στο Παλ. Φάληρο.

Η Κηφισιά αναδείχτηκε ισόπαλη 2-2 με το Παλ. Φάληρο για την 26η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Α’ ΕΠΣΑ εξασφαλίζοντας και μαθηματικά την πρωτιά στον όμιλό της πανηγυρίζοντας παράλληλα και την άνοδο στις εθνικές κατηγορίες. Με την ισοπαλία αυτή η ομάδα μας έμεινε άηττητη στο Ζηρίνειο στο φετινό πρωτάθλημα.

Το πρώτο ημίχρονο κύλισε χωρίς συγκινήσεις με το σκορ να μένει στο 0-0. Στο δεύτερο μέρος το συγκρότημα του Ηλία Καλοπήτα μπήκε δυνατά και πέτυχε ένα υπέροχο γκολ στο 52′ σε σουτ του Τεγούση εκτός περιοχής κάνοντας το 1-0.  Στο 57′ αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη ο Μεϊμάρογλου με αποτέλεσμα οι φιλοξενούμενοι να εκμεταλλευτούν το αριθμητικό πλεονέκτημα και να γυρίζουν το παιχνίδι σε 1-2 με γκολ στο 64′ (απευθείας φάουλ του Μαρούση) και στο 75′ (Γεωργιόπουλος). Η ομάδα μας έψαξε την ισοφάριση που ήρθε στο τελευταίο λεπτό του αγώνα με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Ρέντζη.

ΚΗΦΙΣΙΑ (Ηλίας Καλοπήτας): Κόρμπος, Αποστόλου (77′ Καπλάνης), Έσλερ, Τεγούσης (87′ Βουγιουκλίδης Δ.), Μεϊμάρογλου, Γεωργόπουλος, Ρέντζης, Τζέλης, Χρονακόπουλος, Πρίτσας (61′ Βουγιουκλίδης Ι.), Οκσίσογλου

ΠΑΛ. ΦΑΛΗΡΟ (Γιάννης Γαζής): Τικταπανίδης, Μακρυγιάννης (71′ Καλλιοντζάκης), Κακλαμάνος, Μπούσι, Μπέλερης, Παπαευθυμίου, Κωτσοβός (57′ Γεωργιόπουλος), Φωτιάδης, Τρυφωνίδης (85′ Τριφωνίδης), Μαρούσης, Κωνσταντινίδης (89′ Γιαννακούρος)